بالاخره رفتند! بعد از دو روز خونه ی مادربزرگ خلوت شد و حداقل یک ساعت می تونم به موسیقی موردعلاقه ام گوش کنم و بنویسم تا کمی آروم بشم.

من صدای آرامش رو در چند چیز خلاصه می کنم.

بارون، صدای ورق زدن کتاب ، صدای کیبورد، وقتی مامان در حال آشپزی موسیقی میذاره.

حالا بعد از چند روز دقایقی آرامش خواهم داشت.

یک بار توییت کردم که من برای جمع های بیشتر از 3 نفر ساخته نشدم. الان هم تاکید میکنم که وقتی بیشتر از سه نفر آدم دورم باشند حالم گرفته می شه. کسل و بداخلاق میشم طوری که قیافم زار میزنه و هرکسی بهم می رسه می پرسه چته؟ دلم برای مامان می سوزه! گیر من افتاده!!

آخه واقعا من چه حرفی دارم با فامیل بزنم؟؟ من چرا باید کنار آدمایی بشینم که هرچه قدرم تلاش کنی و آرزوهات رو دوست داشته باشی می گند : بالاخره دخترباید شوهر کنه.(قسم میخورم موقع نوشتنش هم حرص می خورم)

وقتی کنار خاله و دایی و زندایی و بقیه ی اعضای خانواده می شینم تنها بخش مثبتش اینه که قدردان میشم از این بابت که مامانم مثل بقیه ی افراد خانوادش نیست.

وقتی همشون جمع میشند که هیچی دیگه. فاتحه ی من خوندست از بس که حرص می خورم. لام تا کام حرف نمی زنم. حتی سعی می کنم گوش هم ندم و توی یک اتاق دیگه با کتابی چیزی خودمو سرگرم کنم.

دست خودم نیست ولی از آدم هایی با این ویژگی ها بدم میاد :

1.کسایی که ادعا و غروردارند .بویی از تواضع و فروتنی نبردند.

2.کسایی که دیگران رو(حتی خیلی کم ) قضاوت میکنند.

3.کسایی که درد و رنج دیگران رو نادیده می گیرند یا حتی بدتر به اون می خندند.

4.خودخواه ها

5.جوگیرها (نفرت انگیز ترین دسته)

6.کسایی که آرزوی های آدم ها رو مسخره می کنند و میگند اینا خیلی بزرگه یا کسانی که برای هرچیز حتی کوچک به بقیه میگند "نمیتونی" .( به شخصه وقتی با این دسته افراد آشنا شدم 17 سال داشتم و یادگرفتم مثل راز نگهشون دارم)

7.کسایی که راجع به همه چیز نظر کارشناسی میدند.(رتبه دوم از لحاظ نفرت انگیز بودن)

حالا فکر کنید فامیل ما مجموعی از این هفت ویژگی ست. چه طوری میشه تحمل کرد؟!

هییچ طوری. فقط حرص می خوری و کار دیگه ای ازت برنمیاد.

اصلا همه این ها به کنار. قرار بود عید رو درس بخونم. منطق و فلسفه رو جدی تر و با برنامه شروع کنم. هرشب مولانا بخونم. به استاد گفتم عید رو وقت میذارم که انتخاب موضوع مقاله بعدیم رو به یک جایی برسونم. کدهای پایتون رو تموم کنم تا خیالم راحت بشه.  :((

ای داد ای بیداد.

مشخصات

آخرین جستجو ها